Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Otrzymaliśmy w roku szkolnym 2022/2023 wsparcie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

 

 Jest to program uchwalony na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Program ten jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

 

Nasza szkoła starała się o przyznanie dofinansowania w dwóch kierunkach: 

  • zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, 
  • zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych. 

 

Te dwa kierunki interwencji to tzw. Priorytet 3 programu skierowany do placówek wychowania przedszkolnego, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, szkół działających w ramach Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą oraz bibliotek pedagogicznych. Otrzymane środki, finansowe w ramach Priorytetu 3, mogą być przeznaczone na: zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i bibliotek pedagogicznych, zakup wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych, sprzętu komputerowego i oprogramowania, realizację działań promujących czytelnictwo (w tym zakup nagród dla uczniów biorących udział w akcjach promujących czytelnictwo).

 

W tym roku otrzymaliśmy kwoty 3 000 zł dla przedszkola i 12 000 zł dla szkoły podstawowej, a we wnioskach ujęliśmy przede wszystkim zakup nowości wydawniczych oraz organizowanie akcji i wydarzeń czytelniczych, np. spotkania autorskie, konkursy, lekcje biblioteczne, wystawy, promocje książek i czytelnictwa także wśród rodziców.

 

Działania związane z planowanymi działaniami w związku z projektem odbywają się w naszej szkole już od wiosny 2022 r. Szczegółowe informacje o realizacji zadań projektowych znajdują się w bieżących informacjach na stronie internetowej szkoły (zakładki biblioteka, z życia szkoły), szkolnym profilu Facebook oraz na Padlecie dostępnym pod linkiem.

 

Data dodania: 2022-11-15 15:15:28
Data edycji: 2022-12-15 16:31:03
Ilość wyświetleń: 482
Bądź z nami:
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej